Nabór na Szpitale Partnerskie w obszarze opieki kardiologicznej w ramach projektu „E-KONSYLIUM - wdrożenie modelu zdalnych konsultacji kardiologicznych i onkologicznych z wykorzystaniem platformy telemedycznej”
Nabór zakończony
I. INFORMACJE NA TEMAT PROJEKTU
Projekt „E-KONSYLIUM - wdrożenie modelu zdalnych konsultacji kardiologicznych i onkologicznych z wykorzystaniem platformy telemedycznej” ma na celu wdrożenie działań projakościowych oraz rozwiązań organizacyjnych w systemie ochrony zdrowia, poprawiających skuteczność opieki kardiologicznej oraz onkologicznej w zakresie leczenia nowotworów piersi.
II. WARUNKI SKŁADNIA WNIOSKU
Wniosek może zostać złożony wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Obsługi Projektów Inwestycyjnych (dalej: POPI) – w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.08.2023 r. do godz. 16:00. O zachowaniu terminu decyduje data wysłania wniosku podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym w Platformie Obsługi Projektów Inwestycyjnych.
Szczegółowe informacje o elektronicznym składaniu wniosków poprzez Platformę Obsługi Projektów Inwestycyjnych są dostępne w Podręczniku Użytkownika Platformy dostępnym tutaj.
Ocenie nie będą podlegały wnioski, które zostały złożone przed rozpoczęciem Naboru, po zamknięciu Naboru, bez wymaganych załączników potwierdzających prawo do reprezentowania Wnioskodawcy (jeśli dotyczy), wycofane przez Wnioskodawcę.
Nabór wniosków prowadzony jest w trybie ciągłym. Wnioski można składać do wyczerpania alokacji i zamknięcia Naboru, jednak nie dłużej niż do 30.08.2023 r.
UWAGA! Dostęp do Platformy Oceny Projektów Inwestycyjnych (POPI) wymaga założenia konta. Aby utworzyć konto należy posiadać profil zaufany. Do złożenia wniosku za pośrednictwem systemu należy posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny. Przed rozpoczęciem wypełniania formularza wniosku należy zapoznać się z Podręcznikiem Użytkownika Platformy, ponieważ w celu złożenia podpisu może być wymagana instalacja dodatkowego oprogramowania.
Wniosek składa się w formie pisemnej za pomocą narzędzia POPI. Wniosek powinien być kompletny (wypełnione wszystkie pola, złożone wymagane oświadczenia, załączone wymagane załączniki) oraz podpisany przez osobę do tego upoważnioną. Wniosek należy wypełnić w języku polskim.
Pytania dotyczące naboru należy kierować na adres: e-konsylium-kardio@mz.gov.pl.
W przypadku wystąpienia problemów technicznych związanych z funkcjonowaniem Platformy należy niezwłocznie zgłosić ten fakt na dedykowany adres poczty elektronicznej https://e-inwestycje.mz.gov.pl/kontakt-i-pomoc/
III. ZAKRES PODMIOTOWY PROGRAMU
Podmiotami uprawnionymi do ubiegania się o Grant są:
- świadczeniodawcy zakwalifikowani do poziomu szpitali I stopnia według systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej wskazanego w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2561, z późn. zm.) posiadający na dzień składania wniosku oraz w trakcie realizacji przedsięwzięcia – umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie świadczenia porada specjalistyczna – kardiologia lub
- świadczeniodawcy zakwalifikowani do poziomu szpitali II stopnia według systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej wskazanego w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2561, z późn. zm.) udzielający świadczeń zdrowotnych w ramach profilu kardiologia.
Ponadto, podmioty ubiegające się o Grant, powinny posiadać porozumienie o współpracy
w ramach sieci kardiologicznej stworzonej na potrzeby realizacji projektu grantowego
z jednym z poniższych Ośrodków Wiodących:
- Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu;
- Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu;
- Narodowy Instytut Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Państwowy Instytut Badawczy;
- Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu.
Każda z placówek może złożyć w ramach programu wyłącznie jeden wniosek.
Do projektu wyłonionych zostanie 20 podmiotów spełniających powyższe kryteria. Wyłonione podmioty utworzą łącznie 4 sieci kardiologiczne. W ramach każdej sieci kardiologicznej Szpital Partnerski zobowiązany jest do współpracy z Ośrodkiem Wiodącym oraz 10 placówkami POZ wyłonionymi w odrębnej procedurze naboru.
IV. ZAKRES PRZEDMIOTOWY PROGRAMU
W ramach projektu Grantobiorcy będą zobowiązani do:
- weryfikacji schematu diagnostyczno-terapeutycznego w obszarze opieki kardiologicznej, opracowanego przez Ośrodek Wiodący w oparciu o przeprowadzone konsultacje,
- udziału w konsultacjach schematu diagnostyczno-terapeutycznego
z przedstawicielami placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Ośrodków Wiodących, - zakupu narzędzi diagnostycznych oraz urządzeń niezbędnych do realizacji konsultacji i weryfikacji schematów diagnostyczno-terapeutycznych.
V. OBOWIĄZKI REALIZATORA
W ramach umowy Realizator zobowiązany jest do:
Osiągnięcia i udokumentowania realizacji następujących wskaźników:
- Liczba przeszkolonych pracowników medycznych reprezentujących Szpital Partnerski z zakresu funkcjonalności wykorzystywanych na Platformie telemedycznej – 8
- Liczba konsultacji przeprowadzonych z przedstawicielami placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz Ośrodków Wiodących w trakcie realizacji przedsięwzięcia – 210
VI. OKRES REALIZACJI PROJEKTU
Okres realizacji projektu wynosi do 2 miesięcy jednak nie dłużej niż do 31 października 2023 r.
VII. WARTOŚĆ GRANTU
Maksymalna wartość Grantu przewidziana na realizację przedsięwzięcia wynosi 177 000,00 zł. Wartość dofinansowania stanowi 100%. Nie jest wymagane wniesienie wkładu własnego.
VIII. OCENA WNIOSKÓW
Ocena wniosków przebiega zgodnie z kolejnością wpływu wniosków według następujących kryteriów:
- Wnioskodawca złożył Wniosek w formie i terminie wskazanym przez Grantodawcę.
- Wniosek jest kompletny (wypełnione zostały wszystkie pola, złożone oświadczenia oraz załączniki, jeżeli sposób reprezentacji tego wymaga), został sporządzony w języku polskim oraz złożony w wymaganej formie i podpisany przez osobę do tego upoważnioną.
- Wnioskodawca jest zakwalifikowany do poziomu szpitali I stopnia według systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej wskazanego w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2561, z późn. zm.) posiadający na dzień składania wniosku umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizację świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie świadczenia porada specjalistyczna – kardiologia.
- Wnioskodawca jest zakwalifikowany do poziomu szpitali II stopnia według systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej wskazanego w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2561, z późn. zm.) udzielający świadczeń zdrowotnych w ramach profilu kardiologia.
- Wnioskodawca podpisał porozumienie o współpracy w ramach sieci kardiologicznej stworzonej na potrzeby realizacji projektu grantowego z jednym z Ośrodków Wiodących.
- Wartość grantu nie przekracza 177 000,00 zł brutto.
- Okres realizacji przedsięwzięcia nie przekracza 2 m-cy i nie kończy się później niż 31.10.2023 r.
- Wnioskodawca posiada zdolność organizacyjną do realizacji Przedsięwzięcia oraz utrzymania jego rezultatów w okresie trwałości.
Niezwłocznie po zakończeniu oceny wniosku, Minister Zdrowia przekazuje do Wnioskodawcy pisemną informację o zakończeniu oceny i jej wyniku. W przypadku pozytywnego wyniku oceny wniosku, w oparciu o przekazane i zweryfikowane dokumenty, zostanie sporządzona umowa na realizację projektu „E-KONSYLIUM - wdrożenie modelu zdalnych konsultacji kardiologicznych i onkologicznych z wykorzystaniem platformy telemedycznej”.
Po wyczerpaniu alokacji i zamknięciu Naboru, na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia zamieszczona zostanie informacja o zakończeniu naboru wniosków.
Załączniki:
Procedura_kardiologia_szpitale partnerskie
Procedura zał. 1 - Wzór wniosku o powierzenie grantu
Procedura zał. 2 - Wzór karty oceny o powierzenie grantu
Procedura zał. 3 - Wzór ośw. o bezstronności
Procedura zał. 4 - Wzór ośw. o poufności
Procedura zał. 5 - Wzór Umowy o powierzenie grantu_ośrodki wiodące_kardiologia
Umowa zał. 1 - PR.012.150.2023. PR pełnomocnictwo dla Dyr. P. Węcławika do projektu E-konsylium
Umowa zał. 4 - Harmonogram Płatności
Umowa zał. 6 Rozliczenie zaangażowania lekarzy
Umowa zał. 7 - Wzór końcowego sprawozdania rzeczowo-finansowego
Umowa zał. 8 - Zakres danych powierzonych Grantobiorcy do przetwarzania
Umowa zał. 8a - Wzór upoważnienia do przetwarzania danych
Umowa zał. 8b - Wzór odwolania upowaznienia do przetwarzania danych osobowych
Umowa zał. 8c - Oświadczenie uczestnika projektu
Umowa zał. 9 - Wzór oświadczenia o braku wykluczenia
Umowa zał. 10 - Oświadczenie o kwalifikowalności VAT
Umowa zał. 11 - Wzór oświadczenia o braku współpracy z Rosją
Umowa zał. 12 - Wzór oświadczenia Grantobiorcy składanego wraz ze sprawozdaniem